KONST / Litografier / Färglitografi 14912039
nr 1491 2039
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Södermalm, utsikt mot Skeppsbron. Signerad, färglitografi, numrerad, daterad 1976. Numrerad 1/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:52:48
26/9 16:50:02
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm